SEMDE

SEMDE

Kuidas tuhkatriinust sai printsess

Semde on rõõmsameelne tiibeti mastifi tüdruk, sündinud 2014 aasta veebruaris, kuid tema lühike elulugu on pikk ja käänuline. Kuna tal on väga tugev kaitseinstikt ja iseloom, siis tekkisid tal oma sünnikodus probleemid mõnede ootamatute külalistega. Sellega kaasnes kahjuks koduvahetus, ta rändas ühte, teise ja ka kolmandasse koju, kus kahjuks ei osatud temaga hakkama saada, elamistingimused ei olnud tõule vastavad ja koer muutus suure stressi tõttu õnnetuks ja väljendas oma ebakindlust mõningase agressiivsusega, ta ei saanud enam aru kus on kodu, kus on inimesed kes on tema omad. Sama aasta novembris pöördus kasvataja Päästeseltsi poole palvega, et aitaksime leida Semdele päris kodu. 

Semde vanas kodus

Ühel sombusel ja jahedal novembripäeval läks Päästeselts koos potensiaalse uue perega Semdet vaatama ja neil tekkis kohene side. Võiks öelda armastus esimesest silmapilgust. Semde võeti kohe kaasa uude koju, tallu metsas.

See koer, kes seal eelmises kodus võpatas iga liigutuse peale, oli kurvameelne nagu suur hunnik õnnetust, saba nii sorgus kui saab olla, ebakindel, kartlik, märjem kui kala vees, see tüdruk astus uues kodus auto pealt maha uue peremehe kindla käe juhtimisel saba rõngas, silm säramas, täis kindlameelsust, vaatas kõigile otsa sellise näoga, miks te mind varem koju tagasi pole toonud…. ta oli sellise olemisega, et nagu oleks tagasi jõudnud koju. Päästeselts oli siiras hämmingus. Olime temaga uues kodus koos üle nelja tunni ja mitte ühekski hetkeks selle aja jooksul, ei vajunud saba sorgu, ei olnud mingit pelgust ega agressiivsust ja ei võpatanud ühtegi korda, kuigi käidi edasi-tagasi, talumaja uksed kolksusid ja kohtuda tuli ka eaka taksiprouaga.

Kõlab nagu muinasjutt!

Loomulikult oli kõigil palju vaja koos õppida, harjuda ja vaeva näha, kuid täna kolm kuud hiljem on Semde selle pere südamesse kasvanud, rahulik, rõõmus ja õnnelik. Aitähh sellele tublile perele!

Siit võiks õppida, et tasub hoolega vaadata, millised on inimesed ja uus kodu kuhu kutsikad lähevad. Tiibeti mastif ei sobi kindlasti igale inimesele, temaga tuleb palju tegeleda ja vaeva väha, aga kui tekib omavaheline klapp ja reeglid on paigas, siis saavad neist ustavad ja parimad pereliikmed ning koduvalvurid.

Eesti Tiibeti Mastifite Päästeselts 


Paraku jäi Semde elutee lühikeseks ja elab edasi kõigi kaasaelajate südametes. Semde sai autolt löögi ja suri Tartu Maaülikooli kliinikus. Semde pere on lõputult tänulikud selle üürikese, kuid õnneliku aja eest, mis neil temaga koos oli.
SEMDE (21.02.2014 – 13.07.2015)